Příběh projektu Fpohybu je spojený s jeho zakladatelkou, která díky správnému vnímání svého těla a silné vůli může dnes normálně fungovat i přes to, že se narodila s rozštěpem páteře. Svým příběhem inspiruje ostatní lidi k tomu, aby začali vnímat své tělo a ukazuje, že překážky, které si klademe jsou často jen v naší hlavě.
Cílem projektu je vzdělávat veřejnost o důležitosti běžného / každodenního pohybu – „Den má 24h, 8h spíme, 1h chodíme cvičit a myslíme si, že to stačí, ale ještě je tu dalších 15h, během kterých se také pohybujeme. Je to nejdelší část dne, jak se v ní hýbeme, je proto nejdůležitější. Naším cílem je naučit lidi obecné principy zdravého pohybu a jejich používání v rámci celého dne. V současné době chodíme s týmem fyzioterapeutů do kanceláří, protože ze sedavého zaměstnání vzniká nejvíce pohybových problémů. Učíme, jak negativní dopady sedavého zaměstnání kompenzovat a zapojovat zdravé pohybové návyky do celého dne..“
Tím to ale nekončí, projekt Fpohybu plánuje dělat osvětovou činnost také pomocí krátkých dokumentárních filmů.
„V našem seriálu budeme představovat inspirující příběhy lidí, kteří díky otevřené mysli a správnému přístupu ke svému tělu, po fyzické i mentální stránce, překonali různé životní překážky. Náš seriál je určen pro všechny, kteří mají pocit, že zrovna stojí před nějakou překážkou, nebo jen hledají inspiraci pro další životní cestu.“
Pilotní díl tohoto seriálu si můžete prohlédnout zde: https://vimeo.com/301129883/e7f305253f
Vypráví o Kristýně, kterou v mladém věku postihla vážná autoimunitní nemoc. Přestože mnoho lidí s její diagnostikou upadá do depresí a sebelítosti, Kristýna se nehodlá vzdát a žije naplno.
„Každý měsíc bychom rádi publikovali 1 nový příběh. V každém filmu se budeme snažit být co nejvíce autentičtí, odhalit širší souvislosti příběhu a inspirovat jím i lidi, kterých se daný problém na první pohled netýká. Příprava každého filmu proto trvá delší dobu, což se odráží na finanční náročnosti, proto se nám pro tuto dílčí činnost hodí jakákoliv finanční podpora.“
Více info o celém projektu na www.fpohybu.cz